MENU
Головна » 2015 » Квітень » 27 » Біль Чорнобиля з роками не зникає...
15:31
Біль Чорнобиля з роками не зникає...

     26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

    Перша згадка про Чорнобиль датується 1193 роком, коли, за Іпатієвським літописом, князь Вишгородський Ростислав, син Великого князя Київського Рюріка, рушив походом з Чорнобиля в Тарциськ. Важко сказати, чому саме Чорнобилем було назване місто.

     Історики думають, що це від слова „чорнобильник“, як в давнину називали полин. І так само, як той гіркий полин, доля краю не була легкою. Але минало лихоліття, приходив мир, і знову щедра земля дарувала людям свої невичерпні багатства.

   Відбудовувались села, піднімались церкви. Але ніколи ще раніше людина не зводила собі історичного хреста, на якому сама ж і була розп’ята. Таким хрестом став для України Чорнобиль. Скільки українців поклали на жертвенник своє здоров’я та життя! Скільки тих, хто назавжди залишив рідні домівки!Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві…

     Чорнобильска трагедія пройняла всі сфери життя – від академічної науки до побуту людського життя. Але аварія в Чорнобилі – трагедія не тільки екологічна, Вона показала неспроможність тодішнього уряду захистити свій народ, взяти на себе відповідальність за все, що сталося. Колись звичайна географічна назва Чорнобиль набула багатогранного трагічного звучання…

   У результаті катастрофи на Чорнобильській  АЕС було евакуйовано близько  116   тисяч  чоловік   із  Прип'яті,   Чорнобиля,  більш 70 населених пунктів  тридцятикілометрової  зони,  а  також  за   її  межами в Поліському  районі Київської  області. У  1990  і 1991  роках приймалися заходи для подальшого   відселення   людей   із    забруднених   територій Київської і Житомирської   областей,   родин   з   дітьми    і   вагітними жінками насамперед,   особливо   з   уже   названого  Поліських і Народичей Житомирської  області.  Усього   за  ці   роки  евакуйовано близько 130 тисяч чоловік, але на  радіаційно - забруднених  територіях, не вважаючи Києва (хоча  він  відноситься  до   зон  забруднення),   живе  близько 1.8 мільйона чоловік,  питома  вага  здорових  у  даних  районах зменшився за ці роки з  50  до  20  відсотків.

    660 тисяч чоловік що піддалися опроміненню, величезний матеріальний збиток був понесений країною під час ліквідації аварії. Така ціна злочинної недбалості ряду посадових осіб Чорнобильської АЕС. Їх судили, присудили до різних термінів позбавлення волі... Але чи можна оцінити збиток, нанесений аварією, нашій планеті? Чи можна оцінити всю згубність впливу радіації на величезні території? Як визначити збиток, нанесений усій екосистемі району аварії? Ліси, води, земля - усе зробилося на довгі десятиліття непридатним до нормальної життєдіяльності. У районах уражених радіацією минулого відзначені випадки  мутацій деяких видів тварин і рослин ... Це - Чорнобиль. Це важка спадщина для майбутніх поколінь ...

      Цьго року,відповідно до листа департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 06.04.2015 №01-20/501 „Про відзначення 29-ї річниці з дня Чорнобильської катастрофиˮ було проведено ряд заходів, а саме:

 

  1. Лінійка присвячена 29 – ій річниці з дня Чорнобильської катастрофи.
  2. Перегляд відеофільму “Радіоактивні вовки Чорнобиля”.
  3. Виховні години на тему: “Чорнобиль немає минулого часу”,”Чорнобильські дзвони”, ”Біль Чорнобиля з роками не зникає”.

     У наших серцях, у серцях прийдешніх поколінь житимуть імена тих, хто собою захистив світ від атомного лиха, хто передчасно пішов від нас, уражений Чорнобилем. Схилімо голови, вклонімося їм низько... 

Переглядів: 786 | Додав: natalig | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: