MENU
Головна » 2015 » Листопад » 15 » День української писемності та мови в ліцеї
16:01
День української писемності та мови в ліцеї

Для людини будь-якої нації найвищий сенс життя у тому, аби не цуратися свого роду, не соромитися походження, ніколи не забувати рідної мови. Треба шанувати предків, знати їх історію, дорожити корінням, від якого пішло наше життя.
Хіба може вмерти наша мова, багатюща культура? Хіба ми можемо це допустити? Ні! Ніколи! Є різні люди, різного культурного рівня, і по-різному вони ставляться до мови. Одні розуміють всю глибину значення мови в житті народу, тому дбайливо плекають її і леліють, постійно і невпинно збагачуючи свій словник, фразеологію, образність. Є люди малоосвічені або й зовсім без освіти, але від природи вони мають тонке відчуття мови. Є освічені люди, які не дбають про мову: говорять неохайно, суржиком, не стежать за словом.
Та ще гірше, коли людина нехтує мовою свого народу. Нашій мові потрібне широке застосування в усіх сферах життя. А ще – духовна міць і незгасний вогонь любові. Дбати про мову – це справа совісті кожного українця, якщо він громадянин і патріот.
9 листопада, відповідно до Постанови Президента Леоніда Кучми від 1997 року, установлено в Україні День української писемності і мови.
Учні Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею люблять рідну мову, не цураються її, дбають про її розвиток і свято шанують культуру українського народу. Тому в День української мови в ліцеї була проведена урочиста лінійка, на якій учні були ознайомлені з історією цього свята та його важливістю для кожної людини. До цього Дня була випущена тематична стінгазета, яка вміщувала "Молитву про Мову" та цікаві факти про цей милозвучний та найважливіший засіб людського спілкування.
Вчителі Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею взяли активну участь у написанні Диктанту Єдності, присвяченого Дню української писемності та мови. Цей захід був надзвичайно цікавий і захоплюючий для всіх його учасників.

Переглядів: 263 | Додав: svitlana | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: