MENU
Головна » 2014 » Листопад » 11 » Екскурсія у мисливський замок Шенборнів.
14:36
Екскурсія у мисливський замок Шенборнів.

            Згідно плану роботи та оздоровлення учнів Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею, з метою розвитку пізнавального інтересу, активізації виховної і екологічної  роботи серед учнівської молоді, вивчення історії рідного краю з  числа учнів 10 - 11 класів було  сформувано  та затверджено групу екскурсантів та проведено екскурсію у мисливський замок Шенборнів у м. Мукачево .

            Цей палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках. Коло палацу був розбитий чудовий сад - дендрарій із декоративним озером у центрі. Висаджені рідкісні породи дерев — самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня (сакура), розовий бук, італійська глиниця; чагарників — дойція, гортензія тощо. Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви. Оригінальність палацу ще й у тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 димоходи (кількість тижнів у році) і 12 входів . Замок прикрашений багатим декором (барельєфи, флюгери, вітражі) на тему родової геральдики графів Шенборнів; діє баштовий годинник з курантами. У палацовому парку встановлені закладний пам'ятний знак (з написом угорською мовою) і дві скульптурні композиції — «Олень» і «Ведмедиця з ведмежатком». Обриси викопаного наприкінці XIX століття ставка (за задумом власника парку) умовно відтворюють карту Австро-Угорської імперії.

             Наприкінці XIX століття зображення замку-палацу виступало на громадській печатці сусіднього містечка Чинадійово(Сент-Міклош).

             1945 року земля та маєтки були націоналізовані, а мисливський замок Шенборнів став санаторієм «Карпати».

             Учні ліцею залишилися дуже задоволеними після екскурсії саме в наших, рідних краях, бо часто – густо шукаємо цікаве далеко, а не цінуємо і не знаємо про те, що поруч з нами.

Переглядів: 343 | Додав: natalig | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: