MENU
Головна » 2015 » Грудень » 18 » "Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!"
22:39
"Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!"

 

   Кожне свято по-своєму цікаве та веселе. Взимку нема роботи на полі, на городі. Отже, і посвяткувати та пожартувати можна довгими зимовими вечорами.

   19 грудня в сиву давнину український народ відзначав день Святого Миколая. Цей день був особливо урочистим. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його вшановували діти, для яких він був почесним охоронцем.

   В Україні, особливо в західних областях, до цього дня було прийнято добре готувались. Ввечері Миколай заходив до оселі з подарунками. Якщо діти спали, Миколай клав подарунки їм під подушку.

   Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадував усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав різочки для неслухняних дітей. Відтак діти свято вірили в існування цього доброго захисника і намагалися не гнівити Святого Миколая, який знає про все.

   День Святого Миколая дає нам можливість хоч один день побути дітьми. Маленькими ми писали листи доброму чарівникові й клали їх на підвіконня, щоби пташки чи ангели попрацювали поштарями. А потім намагалися не заснути і не пропустити той момент, коли Миколай постукає у двері. Це ніколи не вдавалось, але подарунки завжди з'являлися вчасно.   

   Нинішні діти обговорюють у школах комп'ютерні ігри та паролі до нових ігрових рівнів. Сперечаються, які марки автомобілів найкращі. Останнім часом малі українці добре орієнтуються навіть у прізвищах вітчизняних політиків. І все ж вірять у казку...

      Як діти готуються до дня Святого Миколая? За що люблять Чудотворця і чого від нього чекають? Щоби почути це від самих дітей, ми напередодні свята Миколая побували у 5 класі на виховній годині, яку підготувала Петрище Сніжана Йосипівна, де у гості завітав Чудотворець Миколай, який поспілкувався з дітьми та подарував їм приємні хвилини насолоди. Учні виразно декламували віршики, виконували інсценізацію з мультфільму «Маша і ведмідь» та співали пісеньки Святому Миколаю...

   Зі словами вдячності до дітлахів та присутніх звернувся директор ліцею Меренич Юліан Еміліянович, який привітав всіх з наступаючими новорічними святами.

   Тільки великі несподіванки очікують дітей цієї ночі, яку вони з нетерпінням чекають…

   

 

Переглядів: 350 | Додав: natalig | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: