MENU
Головна » 2015 » Квітень » 30 » "ХОЧУ - МОЖУ - ТРЕБА"
14:54
"ХОЧУ - МОЖУ - ТРЕБА"

     У світі–тисячі професій!!! Як зорієнтуватись в такій їх кількості? Як вибрати серед них ту, з якої розпочнеться  трудовий шлях, а можливо, і “доросле” життя? Це хвилює кожного старшокласника.  Вибір професії – складний і відповідальний крок в житті людини. Він має бути свідомим і самостійним. Зробити правильний професійний вибір — значить знайти своє місце в житті, визначити свою долю. Неправильний вибір завдає великої шкоди самій людині та призводить до значних економічних втрат.Процес адаптації людини до професії має велике значення для розбудови економіки нашої держави. А формула правильного вибору досить проста: потрібно, хочу, зможу.

     З метою привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду та поглиблення знань про світ професій, формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями, розширення соціального партнерства в напрямку профорієнтації учнівської молоді в нашому закладі, 28 квітня 2015 року, відбулася відкрита  виховна година в 9 класі на тему профорієнтації «Хочу – Можу – Треба», яку підготували та провели Білак Людмила Дмитрівна – класний керівник 9 класу та Ромочівська Марія Федорівна – практичний психолог.

     Впродовж року Марія Федорівна проводила з учнями анкетування ,  круглі столи, зустрічі з батьками, де було наголошено, що при виборі навчання для своїх дітей необхідно враховувати стан  ринку праці та користуватись послугами спеціалістів з профорієнтації з метою правильного вибору професії.

     Учні 9-го класу із зацікавленням слухали розповідь класного керівника та висловлювали свою думку, щодо вибору професії, адже від цього вибору залежить дуже багато : і матеріальний достаток, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті.

     В ході заняття було проведено релаксацію. Діти з задоволенням поставились до виконання завдання, намагаючись якнайточніше  відтворити й передати ту професію, яку вони хочуть здобути в майбутньому. Завдяки малюнку ми мали  можливість заглянути у внутрішній світ дитини, осягнути логіку дитячої творчості. Більшість учнів мріють стати фахівцями творчої сфери та сфери обслуговування.   Професійне майбутнє учнів пов’язане з такими професіями:  фотограф, ветеринар, програміст, менеджер з туризму,  дизайнер, журналіст, психолог, футболіст, інженер.  

     Підводячи підсумки, Людмила Дмитрівна сказала, що вибір професії – це дуже важлива подія в житті кожної людини. Але яку б професію ви не обрали, вам завжди знадобляться знання, отримані в школі. Тому постарайтеся вже зараз визначити область ваших інтересів, більше читайте, набирайтеся досвіду та знань. Для цього потрібно пробувати себе в самих різних областях. Як добре помітив один мудрець: «Щоб не помилятися, потрібно мати досвід. Щоб мати досвід, потрібно помилятися».  

     

  

Переглядів: 498 | Додав: natalig | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: