MENU
Головна » 2015 » Квітень » 5 » Повінь і паводок - біль у серцях і душах багатьох закарпатців.
13:16
Повінь і паводок - біль у серцях і душах багатьох закарпатців.

   Карпатські міста та села страждають від багатьох водогосподарських та кліматичних проблем. Їм загрожують все частіші та сильніші повені. Попри те, що лютий – зимовий місяць, саме в ньому відмічаються перші весняні повені. Так стверджують синоптики. До великої води призводять дощі й танення снігу внаслідок різких потеплінь.  Існуюча інфраструктура водного господарства часто неефективна, у періоди злив та повеней не встигає відводити опади, а у періоди без опадів не здатна запобігти екстремальним засухам. Населені пункти розпікаються, висихають, і цим погіршують якість середовища з негативним впливом на стан здоров’я місцевих жителів.

     Наприкінці березня у Ільницькому спортивно – гуманітарному ліцеї відбулася зустріч учнів 8 – го та 9 – го класів з працівниками Берегівського Міжрайонного Управління водного господарства інженером дільниці – Скраль І.П. та інженером – гідротехніком протипаводкового захисту – Скраль О.І.

    Метою зустрічі було  ознайомити учнів  з сучасним станом знань та інноваційними рішеннями у сфері інтегрованої охорони земель від повеней, засух та кліматичних змін, а також обговорення кола проблем та можливих шляхів їх вирішення на рівні планування водогосподарських програм та територіального розвитку населених пунктів. На зустрічі будо  презентовано ряд  публікацій, а саме:

   « Як захистити свій будинок від паводкових вод», « Інструкція про дії аварійно – рятувальних бригад територіальних громад у період паводків», « Памятка для населення про дії при загрозі затоплення паводковими водами».

   Під час бесіди працівники водного господарства розповіли присутнім про найпроблемніші в області місця, що на сьогодні близько 50 міст і сіл у зоні ризику, й усі люди в них повідом­лені про це. Особливо небезпечні й потребують реконструкції ділянки (в основному, дамби), в яких загроза підтоплення велика, – лівобережна Виноградівщина (тут стоїть дамба протяжністю 9 км), територія від с. Варієво до Бадалова на Берегівщині плюс точка дотику до угорського кордону; значною є загроза підтоплення вздовж Боржави в Іршавському, Виноградівському районах. Є невеличкі ділянки в гірських районах, де потрібні берего­укріплення .

   Учені доводять: ситуація, яка склалася, є наслідком того, що, розгорнувши в нашому краї активну й необдуману комерційну діяльність, людина знищує золотий фонд Карпат - праліси, котрі формувалися під впливом природних факторів упродовж тисячоліть, а тепер втрачають вони захисну роль у кліматоутворенні, водорегулюванні та ґрунтозахисті.

   В цілому слід мати на увазі, що надійний захист населених пунктів і територій від затоплення під час паводків можливий тільки при комплекному застосуванні всіх протипаводкових заходів.

Переглядів: 368 | Додав: natalig | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: